четвер, 21 квітня 2011 р.

Цибуля городня

Цибуля городня (Allium cepa); з лікувальною метою використовують її головку (цибулину).
Городня цибуля — дуже поширена в городній культурі дворічна рослина. Своєрідною особливістю всіх видів цибулі є різкий запах, зумовлений наявністю в тканинах рослини ефірної олії, від якої у того, хто що-небудь робить з цибулею (тре її чи ріже на дрібні ку­сочки), йдуть сльози.


Усі види цибулі містять у собі багато вітаміну С, і саме тому цибулю необхідно вживати, бо вона є проти­цинготним засобом. Та найціннішим у цибулі є відкриті в ній Б. П. Токіним фітонциди — речовини, здатні вби­вати хвороботворних бактерій. Тому, крім харчового зна­чення, як приправи, цибуля має й лікарське значення.

У народній медицині і навіть у науковій цибулю зна­ють як протицинготний і дієтичний засіб; її вживають (з капустою і квасом) для оздоровлення при хворобли­вому схудненні; настій з цибулі на воді п'ють від глистів; її вживають також, коли болить_голова.

Зовнішньо цибулю застосовують як подразник (її треба прикладати розрізаною до висків і до лоба), при вушних хворобах (закапують сік з горілкою у вухо, по дві краплі) та від нариву для дозрівання його (треба прикладати цибулю, спечену в тісті).

Останнім часом, завдяки тому, що в цибулі виявлено фітонциди, її почали застосовувати при грипі, ангіні, при трихомонадному запаленні жіночих статевих органів і взагалі при всіх запаленнях слизової оболонки бактері­ального походження.

При грипі й трихомонадному запаленні стінок піхви в народі застосовують так звані тампони з цибулі, тобто швидко труть цибулю на тертці, натерту масу негайно вкладають у клаптики марлі, розміром приблизно З X 3 см (для тампонів від грипу), зав'язують їх і вкла­дають у ніздрі на 15 хвилин вранці, вдень і ввечері, а для тампонів, які хочуть укласти в піхву, беруть клап­тики марлі розміром 10 X 10 см і також зав'язують їх і вкладають у піхву на 8—10—12 годин (індивідуально).

Щоб пом'якшити реакцію, беручи до уваги те, що у декого велика чутливість, тампони попередньо змазують маззю з нагідок, або так званою календулою.

Автор кілька разів лікував себе і навколишніх від ві­русного грипу за допомогою тампонів з цибулею і зав­жди домагався повного ефекту.

Народна медицина визнає свіжий сік цибулі корис­ним лікарським засобом і при шлунково-кишкових за­паленнях, так само, як і при ангіні; його в таких випад­ках вживають всередину, по одній чайній ложечці, З— 4 рази на день.

У науковій медицині для цього запропоновано ряд препаратів, наприклад, витяжку з цибулі на 90°-ному спирті алілчеп, яку рекомендують для вживання всере­дину при проносах і атонії кишок, по 15—20 крапель, три рази на день, до їди. Цей препарат пропонують і для лікування артеріосклерозу протягом трьох—чотирьох тижнів, по 20—ЗО крапель, три рази на день.

Для лікування трихомонадних запалень наукова ме­дицина пропонує й інший препарат, який називається алілгліцер, тобто той же самий алілчеп, тільки змішаний з гліцерином.


"Лікарські рослини в народній медицині" О.П. Попов Видавництво "Здоровя" Київ 1965 ст.

2 коментарі:

 1. Можно ли ссылку на эту книгу попова О.П.? Буду Вам крайне благодарна!!! И может, тоже чем-то пригожусь... С наилучшими - Света
  /киньте, пожалуйста, на e-mail: tsw-star@ukr.net

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Силки на книжку нема. Це книжка з моєї бібліотеки і я ввожу її сама. Дякую за коментар тепер я буду знати, що ці публікації затребувані і продовжу роботу. Якщо вас цікавлять якісь рослини то я надрукую про них в першу чергу.

   Видалити